nejkrásnější budova na světě

18. října 2011 v 21:13 | terka
Alespoň ne podle nakladatelství Lonely Planet, které se věnuje vydávání cestovních publikací nejrůznějších druhů. Bez těchto knih se neobejde žádný správný americký turista.
V jedné z mnoha takovýchto publikací si našel místo také řebříček TOP architektonických děl světa, které byste při cestách po různých koutech planety neměli v žádném případě vynechat. Autoři řebříčku přitom čtenáře upozorňují, že pořadí jednotlivých budov nevyjadřuje, která z nich je méně či více nej. V nějakém pořadí prostě být musí.
Které to jsou? Pokud se vám při čtení titulku vybavil legendární Tádž Mahál (na obrázku), tak jste se trefili do černého a máte dobrý odhad. Bez této budovy se totiž neobejde žádný podobný řebříček.
Mezi TOP stavbami se však najdou také další jiné skvosty. (Podívejte se do fotogalerie.) Některé z nich (jako již jmenovaný Tádž Mahál) známe asi všichni, jiné jsou naopak relativně neznámé a jejich krásou se většinou kochají jen lidé z okolí, věcí znalí fajnšmekři a američtí turisté s průvodcem Lonely Planet v ruce.
Autoři řebříčku si v žádném případě neosobují patent na univerzální pravdu, vždyť v otázce krásy se to ani nedá. Je potřeba uznat, že budovám, které vybrali se šarm upřít nedá.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 I.C.G. I.C.G. | 24. října 2011 v 13:40 | Reagovat

Ahoj. Podívej se pls na blog www.i-catgirl.blog.cz
Díky ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama